Paslanmaz Tesisat İmalat ve Montaj İşleri

Paslanmaz Tesisat; endüstriyel alanlar başta olmak üzere, sıvı, gaz vb. akışkanların sistemli bir şekilde döşenmiş borular vasıtasıyla bir noktadan başka bir noktaya taşınması için düzenlenmiş paslanmaz boru hatlarıdır. Taşınan ürünün cinsine, akış düzenine, basıncına ve sıcaklık derecesi gibi değerlere göre uygun paslanmaz boru ve fittings ürünlerin seçimi yapılarak paslanmaz tesisat oluşturulur.

Genel kullanım amacına yönelik paslanmaz çelik boru tesisatlarında ağırlıklı olarak AISI 304 kalite paslanmaz ürünler kullanılmaktadır. Fakat boru hattında taşınacak akışkanın özelliğine göre AISI316, AISI321, AISI309, AISI310, DUBLEKS PASLANMAZ vb. gibi paslanmaz çelik kaliteleri tercih edilmelidir.

Paslanmaz boru tesisatlarının tasarımı, sistemin performansını öncelikli olarak etkileyen faktördür. Özellikle endüstriyel sektörde bu çok önemlidir. Genellikle; 5” ve üzeri paslanmaz boru tesisatlarında paslanmaz flanş, yaka, dirsek, te ve redüksiyon gibi kaynak uçlu fittingsler, 4” ve altı paslanmaz boru tesisatlarında ise paslanmaz manşon, nipel, dirsek, te, rekor gibi paslanmaz dişli fittings ürünler kullanılabilir. Paslanmaz çelik boru tesisatları çeşitli paslanmaz vanalar, çekvalfler, pislik tutucular (filtre) ve akışkan düzenleyicilerle kontrol edilirler.

Paslanmaz çelik boru tesisatları gıda, kimya, petrokimya, tersane, tekstil, otomotiv sanayi başta olmak üzere pek çok kullanım alanına sahiptir.      

Bize Ulaşın

Detaylı Bilgi Talep Edin